Hroší tesáky:
Hroší stolice:
Fototutorial použití Hroší stolice i celého broušení.
U obrázků jsou dole i popisky, je dobré je také přečíst. Na většině fotek je vidět prastolice, dnes už vypadá jinak (vizte v sekci Prodej nordických bruslí …) i se snadněji používá.
Malé doplnění, je dobré si označit brusle a stolici tak, aby konrétní špička brusle byla vždy upnuta do stejné části stolice ve stejné orientaci. Ušetříte si tak práci při příštím broušení. Dále je dobré po několika minutách broušení sestavu obrátit o 180 stupňů, tj. když začínáte patami bruslí k sobě, tak po dvou minutách otočte špičkami k sobě, po dalších dvou minutách zase patami atd. To je postup, který pomůže zachování oblouku brusle.
K broušení můžete použít Diamantový brousek dvoustranný, 400/1200 na broušení rychlobruslí a nordických bruslí, nožů, kosy atd., který je k dostání u nás v sekci https://www.dalkovebrusleni.cz/o-nas/
Tyč na zkoumání síly ledu domácí výroby:
Kupte si v hobbymarketu kvalitni rovnou nasadu z tvrdeho dreva, na ni dvouslozkovym epoxidem s primesi kovu nalepte koncovou matku na vodoovodni potrubi prislusne velikosti. Diky sroubeni na tyci vydrzi bez problemu celou sezonu a tyc se vam nerozstipe.
Silnejsi prumer tyce – vetsi vaha ale vetsi citlivost na tloustku ledu. Pokud led tezko prorazite silnym klackem je urcite silnejsi nez kdyz ho stezi prorazite tenkym paratkem. Sami se nakalibrujte na vasi miru obav/sily v pazi/vahu tyce 🙂