Po předchozím nádherném bruslení jsem hned po vstupu na led sledovali jediný cíl: po mnoha letech opět objet celé Lipno, což znamená nejméně 100 km. Povedlo se, ač kvůli nižší hladině jsme byli ochuzeni o několik zajímavých míst jako třeba zájezd za hranice všedních dnů, tj. za hraniční sloupky zatlučené do vody v Rakouská zátoce. Mapka trasy v postu níže.
Páteční počasí bylo příznivé do cca 15:00. Poté se projevil neblahý vliv větru, který vytvořil něco jarní led. Neustále pak šustil a ztrácel pevnost.
V oblasti mezi Černou a Planou je až na nepatrné výjimky spolehlivý led. V Plnaé stále jezdí přívoz, takže se musí obcházet. Poté až do Nové Pece bez problému, oba mosty s opatrností sjízdné.
Od Černá k Frymburku po pravém břehu luxus, jen tu a tam bariérové praskliny typické pro velká jezera. Ty je nejlepší na vhodném místě přeskočit. Zatím jsou malé a snadno překonatelné, i když někdy je třeba chvíli hledat vhodné místo. U levého břehu je led drobet slabší, ale vyloženě problematický jen v zátoce u Kovářova.
U Frymburku je bez problémů a místními využívaná obrovská Černá zátoka. Ohyb u pravého břehu kvůli „prodlouženému mysu“ vyžaduje opatrnost či pohyb u břehu levého. Zátoka u kostela je místy slabá, stejně jako střed hlavního toku. U Přední Výtoně začíná novější led. Pohybuje se mezi 3-5cm. K hrázi jsme se nakonec dostali, ale pokud výrazně nepřituhne, nedoporučuji to opakovat. Ovšem milovníci zimního koupání by se tam měli určitě vydat.
Kromě Lipna se v pátek bruslilov okolí Jindřichova Hradce, na Bezdrevu a šlo by to i na mnoha jiných místech.
V sobotu má být jednak teplo a také pršet či sněžit. Na Lipně bude třeba bruslit s velkou opatrností a na výše zmíněných místech se spolehlivým ledem. Slabší úseky budou náchylné k prolomení. To platí i pro všechny další zamrzlé plochy. Bruslení na vodě obvykle vyžaduje o trochu bytelnější ledový základ.
Dále než do soboty nevidím, počasí je proměnlivé.